LES30A48-3V3RE
CONV DC/DC 48V 30A 3.3VOUT 100W
product image
LES30A48-3V3RE Picture
SeekIC No. : 003654803 Detail
LES30A48-3V3RE: CONV DC/DC 48V 30A 3.3VOUT 100W
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LES30A48-3V3RE
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: Eighth-Brick Manufacturer: Emerson Network Power
Type: Isolated Number of Outputs: 1
Voltage - Input (Min): 36V Voltage - Input (Max): 75V
Voltage - Output 1: 3.3V Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: - SNR : 45 dB
Current - Output (Max): 30A Power (Watts) - Manufacture Series: 99W
Voltage - Isolation: 2.25kV (2250V) Features: -
Mounting Type: Through Hole Package / Case: 8-DIP Module, 1/8 Brick
Size / Dimension: 2.30" L x 0.90" W x 0.19" H (58.4mm x 22.9mm x 4.8mm) Packaging: Tray
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Description
Type: Isolated
Number of Outputs: 1
Voltage - Output 2: -
Voltage - Output 3: -
Features: -
Voltage - Output 1: 3.3V
Mounting Type: Through Hole
Packaging: Tray
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Input (Max): 75V
Current - Output (Max): 30A
Manufacturer: Emerson Network Power
Voltage - Isolation: 2.25kV (2250V)
Power (Watts) - Manufacture Series: 99W
Package / Case: 8-DIP Module, 1/8 Brick
Efficiency: 90.5%
Series: Eighth-Brick
Size / Dimension: 2.30" L x 0.90" W x 0.19" H (58.4mm x 22.9mm x 4.8mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationLES30A48-3V3RE
VendorEmerson Network Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input36 ~ 75VDC
Output3.3V
Power (Watts)100W
Number of Outputs1
1st Output3.3 VDC @ 30A