LES50A48-1V2RAJ
DC/DC Converters 60W 36-75Vin Single 1.2V 50A 1/8 Brick
product image
LES50A48-1V2RAJ Picture
SeekIC No. : 002740978 Detail
LES50A48-1V2RAJ: DC/DC Converters 60W 36-75Vin Single 1.2V 50A 1/8 Brick
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LES50A48-1V2RAJ
Mfg:
Emerson / Astec Power
  • Qty
  • 0~37
Quick Details
Output Power : 60 W Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Input Voltage (nominal) : 48 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 1.2 V Output Current (Channel 1) : 50 A
Package / Case Size : Eighth Brick
Number of Outputs : 1
Input Voltage (nominal) : 48 V
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Voltage (Channel 1) : 1.2 V
Output Current (Channel 1) : 50 A
Output Power : 60 W