LFB095051-000
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 36ohms 500KHz 5.1mm Inside Dia.
product image
LFB095051-000 Picture
SeekIC No. : 001109339 Detail
LFB095051-000: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays 36ohms 500KHz 5.1mm Inside Dia.
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LFB095051-000
Mfg:
Laird Technologies
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Impedance : 63 Ohms Termination Style : Axial
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Description
Maximum DC Current :
Maximum DC Resistance :
Tolerance :
Voltage Rating :
Package / Case :
Termination Style : Axial
Impedance : 63 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationLFB095051-000
VendorSteward
CategoryFilters
Impedance68 Ohm
ShapeCylindrical
Package / Case9.50mm O.D. x 5.10mm I.D. x 19.50mm L
PackagingBulk
Filter TypeRound Cable, Solid
Frequency5MHz