LG126D104MAT2S1
Capacitor Arrays & Networks 6.3volts 0.10uF 20% 0204 X5R
product image
LG126D104MAT2S1 Picture
SeekIC No. : 00788669 Detail
LG126D104MAT2S1: Capacitor Arrays & Networks 6.3volts 0.10uF 20% 0204 X5R
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LG126D104MAT2S1
Mfg:
AVX
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 0.1 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 6.3 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Termination Style : SMD/SMT Series : LGA
Description
Number of Elements :
Dimensions :
TTI Euro Franchised Flag :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 6.3 Volts
Series : LGA
Capacitance : 0.1 uF
Operating Temperature Range : - 55 C to + 85 C
Parameters:
Technical/Catalog InformationLG126D104MAT2S1
VendorAVX Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance0.1F
Voltage - Rated 6.3V
Tolerance±20%
Package / Case0204 (0510 metric)
Temperature CoefficientX5R
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesLow ESL
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 85°C