LG126Z103MAT2S1
CAP CER 10000PF 6.3V X7S 0204
product image
LG126Z103MAT2S1 Picture
SeekIC No. : 002926109 Detail
LG126Z103MAT2S1: CAP CER 10000PF 6.3V X7S 0204
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LG126Z103MAT2S1
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: LG12 (LGA) Manufacturer: AVX Corporation
Capacitance: 10000pF Voltage - Rated: 6.3V
Dimensions : 120.4 mm L Tolerance: ±20%
Temperature Coefficient: X7S Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Applications: Bypass, Decoupling
Ratings: - Package / Case: 0402 (1005 Metric) Wide (Long Side), 0204 (0510 Metric)
Size / Dimension: 0.020" L x 0.039" W (0.50mm x 1.00mm) Height - Seated (Max): -
Thickness: - Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Lead Spacing: - Features: Low ESL (Reverse Geometry)
Packaging: Cut Tape (CT)Alternate Packaging
Description
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Ratings: -
Height - Seated (Max): -
Thickness: -
Lead Spacing: -
Failure Rate: -
Capacitance: 10000pF
Voltage - Rated: 6.3V
Tolerance: ±20%
Thickness (Max): 0.022" (0.55mm)
Temperature Coefficient: X7S
Applications: Bypass, Decoupling
Package / Case: 0402 (1005 Metric) Wide (Long Side), 0204 (0510 Metric)
Features: Low ESL (Reverse Geometry)
Size / Dimension: 0.020" L x 0.039" W (0.50mm x 1.00mm)