LGG2C102MELB25
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 160volts 1000uF 105c 30x25x10L/S
product image
LGG2C102MELB25 Picture
SeekIC No. : 00778656 Detail
LGG2C102MELB25: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 160volts 1000uF 105c 30x25x10L/S
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LGG2C102MELB25
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~45
Quick Details
Capacitance : 1000 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 160 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Series : GG Diameter : 30 mm
Length : 25 mm Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Lead Spacing :
Capacitance : 1000 uF
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Diameter : 30 mm
Length : 25 mm