LGG2C122MELA40
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 160volts 1200uF 105c 25x40x10L/S
product image
LGG2C122MELA40 Picture
SeekIC No. : 00777865 Detail
LGG2C122MELA40: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 160volts 1200uF 105c 25x40x10L/S
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LGG2C122MELA40
  • Qty
  • 0~56
Quick Details
Capacitance : 1200 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 160 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Series : GG Diameter : 25 mm
Length : 40 mm Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Lead Spacing :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Length : 40 mm
Diameter : 25 mm
Capacitance : 1200 uF