LGG2G102MELC50
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 400volts 1000uF 105c 35x50x10L/S
product image
LGG2G102MELC50 Picture
SeekIC No. : 00774906 Detail
LGG2G102MELC50: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 400volts 1000uF 105c 35x50x10L/S
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LGG2G102MELC50
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~45
Quick Details
Capacitance : 1000 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 400 Volts Operating Temperature Range : - 25 C to + 105 C
Series : GG Diameter : 35 mm
Length : 50 mm Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Lead Spacing :
Capacitance : 1000 uF
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 25 C to + 105 C
Length : 50 mm
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Voltage Rating : 400 Volts
Diameter : 35 mm