LLS2D681MELZ
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 200volts 680uF 85c 22x40x10L/S
product image
LLS2D681MELZ Picture
SeekIC No. : 00763307 Detail
LLS2D681MELZ: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 200volts 680uF 85c 22x40x10L/S
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LLS2D681MELZ
Mfg:
Nichicon
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 680 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 200 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Series : LS Diameter : 22 mm
Length : 40 mm Lead Spacing : 10 mm
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Length : 40 mm
Lead Spacing : 10 mm
Diameter : 22 mm
Capacitance : 680 uF
Voltage Rating : 200 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Series : LS
Parameters:
Technical/Catalog InformationLLS2D681MELZ
VendorNichicon
CategoryCapacitors
Capacitance680F
ESR (Equivalent Series Resistance)-
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 85°C
Maximum Temperature-40°C ~ 85°C
Size / Dimension0.866" Dia x 1.575" H (22.00mm x 40.00mm)
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Surface Mount Land Size-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial (Snap-In)
PackagingBulk
Tolerance±20%
Voltage Rating200V