LLS2D821MELB
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 200volts 820uF 85c 30x30x10L/S
product image
LLS2D821MELB Picture
SeekIC No. : 00765749 Detail
LLS2D821MELB: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 200volts 820uF 85c 30x30x10L/S
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LLS2D821MELB
Quick Details
Capacitance : 820 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 200 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Series : LS Diameter : 30 mm
Length : 30 mm Lead Spacing : 10 mm
ESR :
Tolerance : 20 %
Diameter : 30 mm
Lead Spacing : 10 mm
Length : 30 mm
Capacitance : 820 uF
Parameters:
Technical/Catalog InformationLLS2D821MELB
VendorNichicon
CategoryCapacitors
Capacitance820F
ESR (Equivalent Series Resistance)-
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 85°C
Maximum Temperature-40°C ~ 85°C
Size / Dimension1.181" Dia x 1.181" H (30.00mm x 30.00mm)
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
PackagingBulk
Tolerance±20%
Voltage Rating200V