LM3704XBMMX-463
IC MPU SUPERVISOR 10MSOP
product image
LM3704XBMMX-463 Picture
SeekIC No. : 003569922 Detail
LM3704XBMMX-463: IC MPU SUPERVISOR 10MSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LM3704XBMMX-463
Quick Details
Series: - Manufacturer: National Semiconductor
Supply Voltage - Min : 2.5 V Type: Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored: 1 Output: Push-Pull, Totem Pole
Reset: Active Low Reset Timeout: 20 ms Minimum
Voltage - Threshold: 4.63V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Reset: Active Low
Output: Push-Pull, Totem Pole
Voltage - Threshold: 4.63V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Reset Timeout: 20 ms Minimum
Manufacturer: National Semiconductor
Parameters:
Technical/Catalog InformationLM3704XBMMX-463
VendorNational Semiconductor
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
OutputPush-Pull, Totem Pole
ResetActive Low
Package / Case10-MSOP, Micro10?, 10-uMAX, 10-uSOP
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Voltages Monitored1
Reset Timeout20 ms Minimum
Voltage - Threshold4.63V