LM3704YAMM-308/NOPB
IC MPU SUPERVISOR 3.08V 10MSOP
product image
LM3704YAMM-308/NOPB Picture
SeekIC No. : 003569929 Detail
LM3704YAMM-308/NOPB: IC MPU SUPERVISOR 3.08V 10MSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LM3704YAMM-308/NOPB
Quick Details
Series: - Package / Case : SSOP-16
Manufacturer: National Semiconductor Type: Simple Reset/Power-On Reset
Number of Voltages Monitored: 1 Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low Reset Timeout: 1 ms Minimum
Voltage - Threshold: 3.08V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low
Voltage - Threshold: 3.08V
Reset Timeout: 1 ms Minimum
Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Packaging: Cut Tape (CT)
Manufacturer: National Semiconductor
Parameters:
Technical/Catalog InformationLM3704YAMM-308/NOPB
VendorNational Semiconductor (VA)
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
ResetActive Low
Package / Case10-MSOP, Micro10?, 10-uMAX, 10-uSOP
PackagingCut Tape (CT)
Number of Voltages Monitored1
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold3.08V