LM3704YAMMX-308
IC MPU SUPERVISOR 10MSOP
product image
LM3704YAMMX-308 Picture
SeekIC No. : 003569930 Detail
LM3704YAMMX-308: IC MPU SUPERVISOR 10MSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LM3704YAMMX-308
Quick Details
Series: - Manufacturer: National Semiconductor
Type: Simple Reset/Power-On Reset Supply Voltage - Min : 2.5 V
Number of Voltages Monitored: 1 Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low Reset Timeout: 1 ms Minimum
Voltage - Threshold: 3.08V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low
Voltage - Threshold: 3.08V
Packaging: Tape & Reel (TR)
Reset Timeout: 1 ms Minimum
Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Parameters:
Technical/Catalog InformationLM3704YAMMX-308
VendorNational Semiconductor
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
ResetActive Low
Package / Case10-MSOP, Micro10?, 10-uMAX, 10-uSOP
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Voltages Monitored1
Reset Timeout1 ms Minimum
Voltage - Threshold3.08V