LNK2W332MSEH
Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450volts 3300uF Screw Terminal
product image
LNK2W332MSEH Picture
SeekIC No. : 00744316 Detail
LNK2W332MSEH: Aluminum Electrolytic Capacitors - Screw Terminal 450volts 3300uF Screw Terminal
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LNK2W332MSEH
  • Qty
  • 0~10
Quick Details
Capacitance : 3300 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 450 Volts Series : LNK
Diameter : 76.2 mm Length : 100 mm
Lead Spacing :
Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 450 Volts
Diameter : 76.2 mm
Capacitance : 3300 uF
Length : 100 mm
Series : LNK
Parameters:
Technical/Catalog InformationLNK2W332MSEH
VendorNichicon
CategoryCapacitors
Capacitance3300F
ESR (Equivalent Series Resistance)-
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.5000 Hrs @ 85°C
Maximum Temperature-25°C ~ 85°C
Size / Dimension3.000" Dia x 3.937" H (76.20mm x 100.00mm)
PackagingBulk
Tolerance±20%
Voltage Rating450V