LPC4045A6R8M
Power Inductors 6.8uH 20%
product image
LPC4045A6R8M Picture
SeekIC No. : 001190239 Detail
LPC4045A6R8M: Power Inductors 6.8uH 20%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LPC4045A6R8M
Quick Details
Inductance : 6.8 uH Tolerance : 20 %
Maximum DC Current : 1.2 mAmps Maximum DC Resistance : 0.07 Ohms
Self Resonant Frequency : 25 MHz Q Minimum : 20
Dimensions : 3 mm Dia. x 4.3 mm W x 4 mm L x 1 mm H
Description
Operating Temperature Range :
Shielding :
Termination Style :
Package / Case :
Tolerance : 20 %
Inductance : 6.8 uH
Q Minimum : 20
Maximum DC Resistance : 0.07 Ohms
Self Resonant Frequency : 25 MHz
Maximum DC Current : 1.2 mAmps