LQD30A48-3V31V2REJ
DC/DC Converters 116W 48VDC 1.2V/3.3V
product image
LQD30A48-3V31V2REJ Picture
SeekIC No. : 002740379 Detail
LQD30A48-3V31V2REJ: DC/DC Converters 116W 48VDC 1.2V/3.3V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQD30A48-3V31V2REJ
Mfg:
Emerson / Astec Power
Quick Details
Output Power : 67.5 W Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Input Voltage (nominal) : 48 V Number of Outputs : 2
Output Voltage (Channel 1) : 1.2 V Output Current (Channel 1) : 15 A
Output Voltage (Channel 2) : 3.3 V Output Current (Channel 2) : 15 A
Package / Case Size : 2.3 in x 1.45 in x 0.34 in
Description
Product :
Mounting Style :
Input Voltage (nominal) : 48 V
Number of Outputs : 2
Input Voltage Range : 36 V to 75 V
Output Current (Channel 1) : 15 A
Output Voltage (Channel 1) : 1.2 V
Output Voltage (Channel 2) : 3.3 V
Output Current (Channel 2) : 15 A
Output Power : 67.5 W