LQG15HH15NJ02D
RF Inductors 0402 15nH +/-5% 100MHz 0.32ohm
product image
LQG15HH15NJ02D Picture
SeekIC No. : 001209467 Detail
LQG15HH15NJ02D: RF Inductors 0402 15nH +/-5% 100MHz 0.32ohm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HH15NJ02D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 15 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.32 Ohms
Self Resonant Frequency : 2500 MHz Q Minimum : 8
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Maximum DC Current : 300 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.32 Ohms
Self Resonant Frequency : 2500 MHz
Inductance : 15 nH