LQG15HN1N8S02D
RF Inductors 1.8 NH +-.3NH
product image
LQG15HN1N8S02D Picture
SeekIC No. : 001211681 Detail
LQG15HN1N8S02D: RF Inductors 1.8 NH +-.3NH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HN1N8S02D
Quick Details
Inductance : 1.8 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.1 Ohms
Self Resonant Frequency : 6000 MHz Q Minimum : 8
Q Minimum : 8
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 300 mAmps
Self Resonant Frequency : 6000 MHz
Inductance : 1.8 nH
Maximum DC Resistance : 0.1 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HN1N8S02D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance1.8nH
Tolerance±0.3nH
Type-
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)100.0 mOhm Max