LQG15HN22NJ02D
RF Inductors 0402 22nH
product image
LQG15HN22NJ02D Picture
SeekIC No. : 001210598 Detail
LQG15HN22NJ02D: RF Inductors 0402 22nH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HN22NJ02D
Quick Details
Inductance : 22 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 300 mAmps Maximum DC Resistance : 0.58 Ohms
Self Resonant Frequency : 1800 MHz Q Minimum : 8
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0402 (1005 metric)
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Maximum DC Current : 300 mAmps
Inductance : 22 nH
Self Resonant Frequency : 1800 MHz
Maximum DC Resistance : 0.58 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HN22NJ02D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance22nH
Tolerance±5%
Type-
Current 300mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq1.8GHz
DC Resistance (DCR)580.0 mOhm Max