LQG15HN39NJ02D
RF Inductors 39 NH 5%
product image
LQG15HN39NJ02D Picture
SeekIC No. : 001211687 Detail
LQG15HN39NJ02D: RF Inductors 39 NH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HN39NJ02D
Quick Details
Inductance : 39 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 200 mAmps Maximum DC Resistance : 1.06 Ohms
Self Resonant Frequency : 1200 MHz Q Minimum : 8
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Maximum DC Current : 200 mAmps
Inductance : 39 nH
Self Resonant Frequency : 1200 MHz
Maximum DC Resistance : 1.06 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HN39NJ02D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance39nH
Tolerance±5%
Type-
Current 200mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq1.2GHz
DC Resistance (DCR)1.060 Ohm Max