LQG15HN82NJ02D
RF Inductors 82 NH 5%
product image
LQG15HN82NJ02D Picture
SeekIC No. : 001211858 Detail
LQG15HN82NJ02D: RF Inductors 82 NH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG15HN82NJ02D
Quick Details
Inductance : 82 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 150 mAmps Maximum DC Resistance : 1.6 Ohms
Self Resonant Frequency : 600 MHz Q Minimum : 8
Package / Case : 0402 (1005 metric)
Tolerance : 5 %
Q Minimum : 8
Maximum DC Current : 150 mAmps
Self Resonant Frequency : 600 MHz
Inductance : 82 nH
Maximum DC Resistance : 1.6 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG15HN82NJ02D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance82nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 150mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq8 @ 100MHz
Self Resonant Freq600MHz
DC Resistance (DCR)1.600 Ohm Max