LQG18HN3N9S00D
RF Inductors 0603 3.9nH .03nH
product image
LQG18HN3N9S00D Picture
SeekIC No. : 001209619 Detail
LQG18HN3N9S00D: RF Inductors 0603 3.9nH .03nH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQG18HN3N9S00D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 3.9 nH Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Current : 450 mAmps Maximum DC Resistance : 0.15 Ohms
Self Resonant Frequency : 6 KHz Q Minimum : 12
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.3 nH
Maximum DC Resistance : 0.15 Ohms
Q Minimum : 12
Inductance : 3.9 nH
Maximum DC Current : 450 mAmps
Self Resonant Frequency : 6 KHz
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQG18HN3N9S00D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.9nH
Tolerance±0.3nH
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 450mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq12 @ 100MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)150.0 mOhm Max