LQH55PN3R3NR0L
Power Inductors 2220 3.3uH 2A
product image
LQH55PN3R3NR0L Picture
SeekIC No. : 001180811 Detail
LQH55PN3R3NR0L: Power Inductors 2220 3.3uH 2A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQH55PN3R3NR0L
Quick Details
Inductance : 3.3 uH Tolerance : 30 %
Maximum DC Current : 2000 mAmps Maximum DC Resistance : 0.044 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Self Resonant Frequency : 35 MHz
Termination Style : SMD/SMT
Inductance : 3.3 uH
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Maximum DC Resistance : 0.044 Ohms
Self Resonant Frequency : 35 MHz
Maximum DC Current : 2000 mAmps
Package / Case : 2220 (5750 metric)
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQH55PN3R3NR0L
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.3H
Tolerance±30%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 2A
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq-
Self Resonant Freq35MHz
DC Resistance (DCR)44.00 mOhm Max