LQP03TN10NJ04D
RF Inductors 10nH Low DC Resistance
product image
LQP03TN10NJ04D Picture
SeekIC No. : 001210898 Detail
LQP03TN10NJ04D: RF Inductors 10nH Low DC Resistance
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP03TN10NJ04D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 10 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 100 mAmps Maximum DC Resistance : 1.1 Ohms
Self Resonant Frequency : 4500 MHz Q Minimum : 13
Package / Case : 0201 (0603 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Tolerance : 5 %
Inductance : 10 nH
Maximum DC Current : 100 mAmps
Maximum DC Resistance : 1.1 Ohms
Self Resonant Frequency : 4500 MHz
Q Minimum : 13
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQP03TN10NJ04D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance10nH
Tolerance±5%
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 100mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq13 @ 500MHz
Self Resonant Freq4.5GHz
DC Resistance (DCR)1.100 Ohm Max