LQP03TN2N2C00D
RF Inductors 2.2 NH +-.2NH
product image
LQP03TN2N2C00D Picture
SeekIC No. : 001210327 Detail
LQP03TN2N2C00D: RF Inductors 2.2 NH +-.2NH
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP03TN2N2C00D
Quick Details
Inductance : 2.2 nH Tolerance : 0.2 nH
Maximum DC Current : 220 mAmps Maximum DC Resistance : 0.18 Ohms
Self Resonant Frequency : 6000 MHz Q Minimum : 13
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0201 (0603 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.2 nH
Package / Case : 0201 (0603 metric)
Inductance : 2.2 nH
Maximum DC Current : 220 mAmps
Self Resonant Frequency : 6000 MHz
Maximum DC Resistance : 0.18 Ohms
Q Minimum : 13
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQP03TN2N2C00D
VendorMurata Electronics North America (VA)
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance2.2nH
Tolerance±0.2nH
PackagingDigi-Reel?
Type-
Current 220mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq13 @ 500MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)180.0 mOhm Max