LQP03TN3N9C00D
RF Inductors 3.9nH 0201
product image
LQP03TN3N9C00D Picture
SeekIC No. : 001210553 Detail
LQP03TN3N9C00D: RF Inductors 3.9nH 0201
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP03TN3N9C00D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 3.9 nH Tolerance : 0.2 nH
Maximum DC Current : 170 mAmps Maximum DC Resistance : 0.45 Ohms
Self Resonant Frequency : 6000 MHz Q Minimum : 13
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0201 (0603 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 0.2 nH
Package / Case : 0201 (0603 metric)
Self Resonant Frequency : 6000 MHz
Inductance : 3.9 nH
Maximum DC Current : 170 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.45 Ohms
Q Minimum : 13
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQP03TN3N9C00D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance3.9nH
Tolerance±0.2nH
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 170mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq13 @ 500MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)450.0 mOhm Max