LQP03TN4N7J04D
RF Inductors 4.7nH Low DC Resistance
product image
LQP03TN4N7J04D Picture
SeekIC No. : 001211530 Detail
LQP03TN4N7J04D: RF Inductors 4.7nH Low DC Resistance
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQP03TN4N7J04D
Quick Details
Inductance : 4.7 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 160 mAmps Maximum DC Resistance : 0.4 Ohms
Self Resonant Frequency : 6000 MHz Q Minimum : 13
Operating Temperature Range :
Termination Style :
Tolerance : 5 %
Inductance : 4.7 nH
Maximum DC Current : 160 mAmps
Self Resonant Frequency : 6000 MHz
Maximum DC Resistance : 0.4 Ohms
Q Minimum : 13
Parameters:
Technical/Catalog InformationLQP03TN4N7J04D
VendorMurata Electronics North America
CategoryInductors, Coils, Chokes
Inductance4.7nH
Tolerance±5%
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Current 160mA
Mounting TypeSurface Mount
Q @ Freq13 @ 500MHz
Self Resonant Freq6GHz
DC Resistance (DCR)400.0 mOhm Max