LQW18AN33NJ10D
RF Inductors 0603 33nH +/-5% DCR 0.132ohm
product image
LQW18AN33NJ10D Picture
SeekIC No. : 001210853 Detail
LQW18AN33NJ10D: RF Inductors 0603 33nH +/-5% DCR 0.132ohm
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQW18AN33NJ10D
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 33 nH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 550 mAmps Maximum DC Resistance : 0.132 Ohms
Self Resonant Frequency : 2500 MHz Q Minimum : 42
Termination Style : SMD/SMT Package / Case : 0603 (1608 metric)
Description
Operating Temperature Range :
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Maximum DC Current : 550 mAmps
Q Minimum : 42
Self Resonant Frequency : 2500 MHz
Inductance : 33 nH
Maximum DC Resistance : 0.132 Ohms