LQW21HN2R2J00L
RF Inductors 0805 2.2uH 5%
product image
LQW21HN2R2J00L Picture
SeekIC No. : 001213652 Detail
LQW21HN2R2J00L: RF Inductors 0805 2.2uH 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LQW21HN2R2J00L
Mfg:
Murata
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Inductance : 2.2 uH Tolerance : 5 %
Maximum DC Current : 75 mAmps Maximum DC Resistance : 6.5 Ohms
Self Resonant Frequency : 300 MHz Q Minimum : 35
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Termination Style : SMD/SMT
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Description
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 5 %
Inductance : 2.2 uH
Q Minimum : 35
Self Resonant Frequency : 300 MHz
Maximum DC Current : 75 mAmps
Maximum DC Resistance : 6.5 Ohms