LRB521S-30T1
Features: Extremelysmall surface mounting type. (SC-79/SOD523)IO=200mA guaranteed despite the size.Low VF.(VF=0.40V Typ. At 200mA)ApplicationLow current rectification and high speed switchingSpecifications Parameter Symbol Limits Unit DC reverse voltage VR 30 V Mean rectifying cur...
product image
LRB521S-30T1 Picture
SeekIC No. : 004399476 Detail
LRB521S-30T1: Features: Extremelysmall surface mounting type. (SC-79/SOD523)IO=200mA guaranteed despite the size.Low VF.(VF=0.40V Typ. At 200mA)ApplicationLow current rectification and high speed switchingSpecifi...
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LRB521S-30T1
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Features:
Extremelysmall surface mounting type. (SC-79/SOD523)
IO=200mA guaranteed despite the size.
Low VF.(VF=0.40V Typ. At 200mA)
Application
Low current rectification and high speed switching
Specifications
Parameter Symbol Limits Unit
DC reverse voltage VR 30 V
Mean rectifying current IO 200 mA
Peak forward surge current* IFSM 1 A
Junction temperature Tj 125 °C
Storage temperature TSTG -40-125 °C