LT1579CS8-3.3
IC LDO REG SMART DUAL 3.3V 8SOIC
product image
LT1579CS8-3.3 Picture
SeekIC No. : 003561219 Detail
LT1579CS8-3.3: IC LDO REG SMART DUAL 3.3V 8SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LT1579CS8-3.3
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Function: Back-Up Management Battery Chemistry: Smart Batteries
Voltage - Supply: - Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 8-SOIC Package / Case : SOP-20
Mounting Type: Surface Mount
Packaging: Tube
Operating Temperature: 0°C ~ 125°C
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 8-SOIC
Function: Back-Up Management
Voltage - Supply: -
Manufacturer: Linear Technology
Battery Chemistry: Smart Batteries
Parameters:
Technical/Catalog InformationLT1579CS8-3.3
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Battery TypeSmart Batteries
FunctionBack-Up Management
Package / Case8-SOIC (3.9mm Width)
PackagingTube