LT6600IS8-2.5#TR
IC AMP DIFF LP FLTR 2.5MHZ 8SOIC
product image
LT6600IS8-2.5#TR Picture
SeekIC No. : 003527918 Detail
LT6600IS8-2.5#TR: IC AMP DIFF LP FLTR 2.5MHZ 8SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LT6600IS8-2.5#TR
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Amplifier Type: Differential Type: -
Number of Circuits: 1 THD plus Noise : 0.001 %
Max Output Power x Channels @ Load: - Output Type: Differential
Slew Rate: - Voltage - Supply: -
Features: - Gain Bandwidth Product: -
-3db Bandwidth: - Current - Input Bias: 15µA
Voltage - Input Offset: 5000µV Current - Supply: 28mA
Current - Output / Channel: - Voltage - Supply, Single/Dual (±): 3 V ~ 11 V, ±1.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Supplier Device Package: 8-SO
Description
Series: -
Type: -
Max Output Power x Channels @ Load: -
Voltage - Supply: -
Features: -
-3db Bandwidth: -
Current - Output / Channel: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 8-SO
Number of Circuits: 1
Voltage - Input Offset: 5000µV
Gain Bandwidth Product: -
Packaging: Tape & Reel (TR)
Amplifier Type: Differential
Slew Rate: -
Output Type: Differential
Current - Input Bias: 15µA
Manufacturer: Linear Technology
Voltage - Supply, Single/Dual (±): 3 V ~ 11 V, ±1.5 V ~ 5.5 V
Current - Supply: 28mA
Parameters:
Technical/Catalog InformationLT6600IS8-2.5#TR
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
PackagingTape & Reel (TR)
Amplifier TypeDifferential
Number of Circuits1 - Single
Package / Case8-SOIC (3.9mm Width)
Slew Rate-
Gain Bandwidth Product-
Current - Supply28mA
Current - Output / Channel-
Output TypeDifferential
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias15A
Voltage - Input Offset5000V