LTC1068-50IG#TRPBF
IC FILTR BUILDNG BLK QUAD 28SSOP
product image
LTC1068-50IG#TRPBF Picture
SeekIC No. : 003524294 Detail
LTC1068-50IG#TRPBF: IC FILTR BUILDNG BLK QUAD 28SSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC1068-50IG#TRPBF
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Filter Type: Universal Switched Capacitor Frequency - Cutoff or Center: 50kHz
Number of Filters: 4 Filter Order: 8th
Voltage - Supply: 3.14 V ~ 11 V, ±3.14 V ~ 5.5 V Supply Voltage - Min : 4.5 V
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Supplier Device Package: 28-SSOP
Description
Series: -
Mounting Type: Surface Mount
Filter Type: Universal Switched Capacitor
Packaging: Tape & Reel (TR)Alternate Packaging
Manufacturer: Linear Technology
Filter Order: 8th
Frequency - Cutoff or Center: 50kHz
Number of Filters: 4
Voltage - Supply: 3.14 V ~ 11 V, ±3.14 V ~ 5.5 V
Package / Case: 28-SSOP (0.209", 5.30mm Width)
Parameters:
Technical/Catalog InformationLTC1068-50IG#TRPBF
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
Package / Case28-SSOP
Number of Filters4
Max-Order8th