LTC1726IS8-2.5#PBF
IC TRPL SPLY MONITOR 2.5V 8-SOIC
product image
LTC1726IS8-2.5#PBF Picture
SeekIC No. : 003574029 Detail
LTC1726IS8-2.5#PBF: IC TRPL SPLY MONITOR 2.5V 8-SOIC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC1726IS8-2.5#PBF
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Type: Multi-Voltage Supervisor Number of Voltages Monitored: 3
Package / Case : BGA-52 Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low Reset Timeout: Adjustable/Selectable
Voltage - Threshold: 2.337V, 3.085V, Adj Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package: 8-SOIC
Mounting Type: Surface Mount
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low
Packaging: Tube
Type: Multi-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored: 3
Reset Timeout: Adjustable/Selectable
Manufacturer: Linear Technology
Voltage - Threshold: 2.337V, 3.085V, Adj
Parameters:
Technical/Catalog InformationLTC1726IS8-2.5#PBF
ResetActive Low
Package / Case8-SOIC (3.9mm Width)
PackagingTube
Number of Voltages Monitored3
Reset Timeout-
TypeMulti-Voltage Supervisor
Voltage - Threshold2.5V, 3.3V, Adj