LTC2919CMS-2.5#TRPBF
IC MONITOR PREC 2.5V 10-MSOP
product image
LTC2919CMS-2.5#TRPBF Picture
SeekIC No. : 003573822 Detail
LTC2919CMS-2.5#TRPBF: IC MONITOR PREC 2.5V 10-MSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC2919CMS-2.5#TRPBF
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Supply Voltage - Min : 2.5 V Type: Multi-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored: 3 Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low Reset Timeout: 140 ms Minimum
Voltage - Threshold: 2.213V, Adj, Adj Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Supplier Device Package: 10-MSOP
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount
Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low
Reset Timeout: 140 ms Minimum
Packaging: Tape & Reel (TR)
Type: Multi-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored: 3
Package / Case: 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Manufacturer: Linear Technology
Voltage - Threshold: 2.213V, Adj, Adj
Parameters:
Technical/Catalog InformationLTC2919CMS-2.5#TRPBF
VendorLinear Technology
CategoryIntegrated Circuits (ICs)
ResetActive Low
Package / Case10-MSOP, Micro10?, 10-uMAX, 10-uSOP
PackagingTape & Reel (TR)
Number of Voltages Monitored3
Reset Timeout140 ms Minimum
TypeMulti-Voltage Supervisor
Voltage - Threshold2.2V