LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF
IC MONITOR PREC 3.3V 10-DFN
product image
LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF Picture
SeekIC No. : 003573796 Detail
LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF: IC MONITOR PREC 3.3V 10-DFN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC2919HDDB-3.3#TRMPBF
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Supply Voltage - Min : 2.5 V Type: Multi-Voltage Supervisor
Number of Voltages Monitored: 3 Output: Open Drain or Open Collector
Reset: Active Low Reset Timeout: 140 ms Minimum
Voltage - Threshold: 2.921V, Adj, Adj Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case: 10-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package: 10-DFN-EP (3x2)
Reset: Active Low
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Manufacturer: Linear Technology
Voltage - Threshold: 2.921V, Adj, Adj
Package / Case: 10-WFDFN Exposed Pad
Parameters:
Technical/Catalog InformationLTC2919HDDB-3.3#TRMPBF
ResetActive Low
Package / Case10-DFN
TypeMulti-Voltage Supervisor
Voltage - Threshold2.92V