LTC4219CDHC-12#PBF
IC CTLR HOT SWAP 12A 16DFN
product image
LTC4219CDHC-12#PBF Picture
SeekIC No. : 003562085 Detail
LTC4219CDHC-12#PBF: IC CTLR HOT SWAP 12A 16DFN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC4219CDHC-12#PBF
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Series: - Manufacturer: Linear Technology
Type: Hot-Swap Switch Applications: General Purpose
Internal Switch(s): Yes Current Limit: 5.6A
Voltage - Supply: 2.9 V ~ 15 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case : TQFP-32
Package / Case: 16-WFDFN Exposed Pad Supplier Device Package: 16-DFN (5x3)
Description
Series: -
Internal Switch(s): Yes
Mounting Type: Surface Mount
Applications: General Purpose
Type: Hot-Swap Switch
Packaging: Tube
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Manufacturer: Linear Technology
Package / Case: 16-WFDFN Exposed Pad
Supplier Device Package: 16-DFN (5x3)
Current Limit: 5.6A
Voltage - Supply: 2.9 V ~ 15 V