LTC4300-1IMS8#PBF
IC HOTSWAP 2WIRE BUS BUFFR 8MSOP
product image
LTC4300-1IMS8#PBF Picture
SeekIC No. : 003563046 Detail
LTC4300-1IMS8#PBF: IC HOTSWAP 2WIRE BUS BUFFR 8MSOP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LTC4300-1IMS8#PBF
Internal Switch(s): Yes Current Limit: -
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 5.5 V Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Mounting Type: Surface Mount Package / Case : TQFP-32
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Supplier Device Package: 8-MSOP
Current Limit: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Packaging: Tube
Package / Case: 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Supply: 2.7 V ~ 5.5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationLTC4300-1IMS8#PBF
Internal Switch(s)Yes
Voltage - Supply2.7 V ~ 5.5 V