LWN1140-6EM1
DC/DC Converters DIN Rail 194W (13.8V) Battery Charger
product image
LWN1140-6EM1 Picture
SeekIC No. : 002730023 Detail
LWN1140-6EM1: DC/DC Converters DIN Rail 194W (13.8V) Battery Charger
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LWN1140-6EM1
Mfg:
Power-One
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 104 W
Input Voltage Range : 85 VAC to 264 VAC Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 13.8 V Output Current (Channel 1) : 7.5 A
Package / Case Size : 103 mm x 114 mm x 138 mm
Description
Input Voltage (nominal) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Output Current (Channel 1) : 7.5 A
Input Voltage Range : 85 VAC to 264 VAC
Output Power : 104 W
Output Voltage (Channel 1) : 13.8 V