LWN1140-6EM1-G
DC/DC Converters 250W W-DIN-Rail Converters SNGL OUT
product image
LWN1140-6EM1-G Picture
SeekIC No. : 002721738 Detail
LWN1140-6EM1-G: DC/DC Converters 250W W-DIN-Rail Converters SNGL OUT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LWN1140-6EM1-G
Mfg:
Power-One
  • Qty
  • 0~7
  • 7~10
Quick Details
Product : Isolated Output Power : 104 W
Input Voltage Range : 85 VAC to 264 VAC Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 13.8 V Output Current (Channel 1) : 7.5 A
Mounting Style : DIN Rail Package / Case Size : 103 mm x 114 mm x 138 mm
Description
Input Voltage (nominal) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Number of Outputs : 1
Product : Isolated
Output Current (Channel 1) : 7.5 A
Mounting Style : DIN Rail
Input Voltage Range : 85 VAC to 264 VAC
Package / Case Size : 103 mm x 114 mm x 138 mm
Output Power : 104 W
Output Voltage (Channel 1) : 13.8 V