LWT-15H-522
Linear and Switching Power Supplies 15W 5V 12V 3A
product image
LWT-15H-522 Picture
SeekIC No. : 002759290 Detail
LWT-15H-522: Linear and Switching Power Supplies 15W 5V 12V 3A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LWT-15H-522
Mfg:
TDK-Lambda
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Output Power Rating : 15 W Input Voltage : 85 VAC to 265 VAC
Number of Outputs : 3 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 3 A Output Voltage (Channel 2) : 12 V
Output Voltage (Channel 3) : - 12 V Output Current (Channel 3) : 0.4 A
Dimensions : 6.7 in L x 3.35 in W
Description
Product :
Commercial/Medical :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Output Power Rating : 15 W
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 3 A
Input Voltage : 85 VAC to 265 VAC
Number of Outputs : 3
Output Voltage (Channel 2) : 12 V
Output Voltage (Channel 3) : - 12 V
Output Current (Channel 3) : 0.4 A
Parameters:
Technical/Catalog InformationLWT-15H-522
VendorTDK-LAMBDA AMERICAS INC
CategoryPower Supplies
Number of Outputs3
Power (Watts)17W
Voltage - Output5V, 12V, -12V
Voltage - Input85 ~ 265VAC
Power Supply TypeSwitching (Open Frame)
1st Output5 VDC @ 3A
2nd Output12 VDC @ 600mA
3rd Output-12 VDC @ 400mA