LWT-30H-522
Linear and Switching Power Supplies 30W 5V 12V 5A
product image
LWT-30H-522 Picture
SeekIC No. : 002759212 Detail
LWT-30H-522: Linear and Switching Power Supplies 30W 5V 12V 5A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LWT-30H-522
Quick Details
Output Power Rating : 30 W Input Voltage : 85 VAC to 265 VAC
Number of Outputs : 3 Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Output Current (Channel 1) : 5 A Output Voltage (Channel 2) : 12 V
Output Voltage (Channel 3) : - 5 V Output Current (Channel 3) : 0.6 A
Dimensions : 3.62 in L x 2.32 in W
Mounting Style :
Output Current (Channel 1) : 5 A
Output Power Rating : 30 W
Output Voltage (Channel 1) : 5 V
Input Voltage : 85 VAC to 265 VAC
Number of Outputs : 3
Output Voltage (Channel 2) : 12 V
Output Current (Channel 3) : 0.6 A
Output Voltage (Channel 3) : - 5 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationLWT-30H-522
Number of Outputs3
Power (Watts)30W
Voltage - Output5V, 12V, -12V
Voltage - Input85 ~ 265VAC
Power Supply TypeSwitching (Open Frame)
1st Output5 VDC @ 5A
2nd Output12 VDC @ 1.2A
3rd Output-12 VDC @ 600mA