LXC30-0700S
POWER SUPPLY LED IP67 30W 700MA
product image
LXC30-0700S Picture
SeekIC No. : 003817074 Detail
LXC30-0700S: POWER SUPPLY LED IP67 30W 700MA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXC30-0700S
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: LXC30 Manufacturer: Excelsys Technologies Ltd
Type: Constant Current Topology: AC DC Converter
Number of Outputs: 1 Package / Case : PDIP-28
Voltage - Input (Min): 90VAC Voltage - Input (Max): 264VAC
Voltage - Output: 21 ~ 42 V Current - Output (Max): 700mA
Power (Watts): 30W Voltage - Isolation: 3.75kV (3750V)
Dimming: - Features: OVP, SCP
Operating Temperature: -35°C ~ 60°C Efficiency: 86%
Termination Style: Wire Leads
Description
Type: Constant Current
Topology: AC DC Converter
Number of Outputs: 1
Termination Style: Wire Leads
Current - Output (Max): 700mA
Voltage - Input (Min): 90VAC
Voltage - Input (Max): 264VAC
Dimming: -
Efficiency: 86%
Power (Watts): 30W
Manufacturer: Excelsys Technologies Ltd
Voltage - Isolation: 3.75kV (3750V)
Features: OVP, SCP
Operating Temperature: -35°C ~ 60°C
Size / Dimension: 6.38" L x 1.67" W x 1.36" H (162.0mm x 42.5mm x 34.5mm)
Series: LXC30
Voltage - Output: 21 ~ 42 V