LXM1618-12-63
MOD INVERTER CCFL 6W 12V PROG
product image
LXM1618-12-63 Picture
SeekIC No. : 003612194 Detail
LXM1618-12-63: MOD INVERTER CCFL 6W 12V PROG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXM1618-12-63
Quick Details
Series: LXM1618-12-6x Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Input: 12V Output: 1800V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps Size / Dimension: 3.94" L x 0.63" W x 0.30" H (100mm x 16mm x 7.5mm)
Supply Current (Max) : 0.025 mA
Description
Voltage - Input: 12V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps
Mounting Type: Chassis Mount
Output: 1800V
Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Size / Dimension: 3.94" L x 0.63" W x 0.30" H (100mm x 16mm x 7.5mm)
Series: LXM1618-12-6x
Parameters:
Technical/Catalog InformationLXM1618-12-63
Voltage - Input12V
Output1800V