LXMG1617A-12-42
MOD INVERTER CCFL 4W 12V PROG
product image
LXMG1617A-12-42 Picture
SeekIC No. : 003612289 Detail
LXMG1617A-12-42: MOD INVERTER CCFL 4W 12V PROG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXMG1617A-12-42
Quick Details
Series: LXMG1617A-12-4x Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Input: 10.8 ~ 13.2VDC Output: 1600V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps Size / Dimension: 3.39" L x 0.63" W x 0.24" H (86mm x 16mm x 6.2mm)
Supply Current (Max) : 0.025 mA
Mounting Type: Chassis Mount
Output: 1600V
Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Input: 10.8 ~ 13.2VDC
Size / Dimension: 3.39" L x 0.63" W x 0.24" H (86mm x 16mm x 6.2mm)
Series: LXMG1617A-12-4x
Parameters:
Technical/Catalog InformationLXMG1617A-12-42
Voltage - Input10.8 ~ 13.2VDC
Output1600V