LXMG1618A-03-22
MOD INVERTER CCFL 2.2W 3.3V PROG
product image
LXMG1618A-03-22 Picture
SeekIC No. : 003612169 Detail
LXMG1618A-03-22: MOD INVERTER CCFL 2.2W 3.3V PROG
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXMG1618A-03-22
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: LXMG1618A-03-2x Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Input: 3 ~ 3.6VDC Output: 1300V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps Size / Dimension: 3.39" L x 0.63" W x 0.19" H (86mm x 16mm x 4.7mm)
Supply Current (Max) : 0.025 mA
Output: 1300V
Series: LXMG1618A-03-2x
Voltage - Input: 3 ~ 3.6VDC
Size / Dimension: 3.39" L x 0.63" W x 0.19" H (86mm x 16mm x 4.7mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationLXMG1618A-03-22
Voltage - Input3 ~ 3.6VDC
Output1300V