LXMG1622-12-01
MOD INVERTER CCFL DIM DUAL 5MA
product image
LXMG1622-12-01 Picture
SeekIC No. : 003612292 Detail
LXMG1622-12-01: MOD INVERTER CCFL DIM DUAL 5MA
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXMG1622-12-01
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Series: LXMG1622 Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Input: 12V Output: 1800V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps Size / Dimension: 4.88" L x 1.26" W x 0.30" H (124mm x 32mm x 7.6mm)
Supply Current (Max) : 0.025 mA
Description
Voltage - Input: 12V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps
Mounting Type: Chassis Mount
Output: 1800V
Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Series: LXMG1622
Size / Dimension: 4.88" L x 1.26" W x 0.30" H (124mm x 32mm x 7.6mm)
Parameters:
Technical/Catalog InformationLXMG1622-12-01
Voltage - Input12V
Output1800V