LXMG1627-12-62
MOD INVERTER CCFL DUAL 6W 12V
product image
LXMG1627-12-62 Picture
SeekIC No. : 003612276 Detail
LXMG1627-12-62: MOD INVERTER CCFL DUAL 6W 12V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXMG1627-12-62
Quick Details
Series: PanelMatch™ Manufacturer: Microsemi Analog Mixed Signal Group
Voltage - Input: 12V Output: 1650V
Type: Inverters for CCFL and UV Lamps Size / Dimension: 6.50" L x 0.83" W x 0.39" H (165mm x 21mm x 10mm)
Supply Current (Max) : 0.025 mA
Description
Voltage - Input: 12V
Series: PanelMatch™
Output: 1650V
Size / Dimension: 6.50" L x 0.83" W x 0.39" H (165mm x 21mm x 10mm)