LXV200-054S
POWER SUPPLY LED IP67 200W 54V
product image
LXV200-054S Picture
SeekIC No. : 003817261 Detail
LXV200-054S: POWER SUPPLY LED IP67 200W 54V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LXV200-054S
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: LXV200 Manufacturer: Excelsys Technologies Ltd
Type: Constant Voltage Topology: AC DC Converter
Number of Outputs: 1 Package / Case : QFN-16
Voltage - Input (Min): 90VAC Voltage - Input (Max): 264VAC
Voltage - Output: 54V Current - Output (Max): 3.7A
Power (Watts): 200W Voltage - Isolation: 3.75kV (3750V)
Dimming: - Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Operating Temperature: -35°C ~ 70°C Efficiency: 93%
Termination Style: Wire Leads
Description
Topology: AC DC Converter
Number of Outputs: 1
Features: OCP, OTP, OVP, SCP
Termination Style: Wire Leads
Voltage - Input (Min): 90VAC
Voltage - Input (Max): 264VAC
Dimming: -
Type: Constant Voltage
Manufacturer: Excelsys Technologies Ltd
Voltage - Isolation: 3.75kV (3750V)
Operating Temperature: -35°C ~ 70°C
Efficiency: 93%
Size / Dimension: 7.84" L x 2.66" W x 1.58" H (199.0mm x 67.5mm x 40.0mm)
Series: LXV200
Power (Watts): 200W
Voltage - Output: 54V
Current - Output (Max): 3.7A
Parameters:
Technical/Catalog InformationLXV200-054S
VendorExcelsys Technologies Ltd
CategoryPower Supplies
Voltage - Input90 ~ 264VAC
Voltage - Output54V
Current - Output3.70A
Size / Dimension8.9" L x 2.66" W x 1.57" H (226mm x 67.5mm x 40mm)