LY2N-AC110-120
General Purpose / Industrial Relays DPDT 100-120VAC
product image
LY2N-AC110-120 Picture
SeekIC No. : 002548562 Detail
LY2N-AC110-120: General Purpose / Industrial Relays DPDT 100-120VAC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
LY2N-AC110-120
Mfg:
Omron Industrial
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Contact Form : DPDT Contact Current Rating : 10 A
Coil Voltage : 110 VAC / 120 VAC Coil Resistance : 4.43 K Ohms
Coil Current : 9.9 mA / 10.8 mA Switching Voltage : 250 VAC, 125 VAC
Mounting Style : Through Hole Contact Material : Silver Alloy
Description
Contact Material : Silver Alloy
Contact Current Rating : 10 A
Contact Form : DPDT
Mounting Style : Through Hole
Switching Voltage : 250 VAC, 125 VAC
Coil Voltage : 110 VAC / 120 VAC
Coil Resistance : 4.43 K Ohms
Coil Current : 9.9 mA / 10.8 mA